GENÇLERE İKİ REHBER 


Üniversitemizin 25. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Saruhanlı Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Gençlerimize İki Rehber Mehmet Akif ve Necip Fazıl” konulu panel düzenlendi. Panele Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan Bilgiç, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Serhat Karakuş, İlçe Emniyet Müdürü Barış Bora Şenyurt, Saruhanlı Meslek Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Sabih Özer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bülent Tekin ve Murat Kaya ile Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

                Panelin moderatörlüğünü MCBÜ Saruhanlı M.Y.O'dan Okutman Dr.Selim ALTINTOP yaptı. Panele konuşmacı olarak katılan MCBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden
Yrd.Doç.Dr. Bilal ELBİR, Mehmet Akif'in gençliği ve hayatından kesitler sunarak gençlere nasıl örnek olabileceğini anlattı. Daha sonra söz alan MCBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Hatice Harika DURGUN usta yazar ve şair değerli üstad Necip Fazıl’ın hayat hikayesinden bahsetti, çıkarmış olduğu Ağaç ve Büyük Doğu Dergileri Işığında gençlerin örnek alabileceği felsefi yaklaşımlara değindi. 
 
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik